Začněme tím, že si něco povíme o hardwaru S7-1500 a o jeho napájení. Nastavíme si IP adresy, podíváme se na TIA Portal, zkontrolujeme aktuální FW a probereme RUN S7-1500 bez PLC programu.
V této druhé části si vysvětlíme pojem paměť a její rozdělení v PLC, dále práci s různou velikostí paměťových karet a také, jak uploadovat data z PLC do projektu v TIA Portal.
Ve třetí části se budeme zabývat ochranou a způsobem zabezpečení PLC a také programového kódu proti neoprávněnému zneužití.
Při zkoušení různých druhů ochran buďte opatrní, není nic horšího než zapomenout heslo, nebo někam založit paměťovou kartu, na kterou máme navázán celý program. Pokud jste ale autoři projektu, má vše vždy nějaké řešení.
V našem čtvrtém dílu ohledně seznámení s PLC SIMATIC S7-1500 si ukážeme připojení externích periferií a zařízení k PLC, jejich PROFINET propojení a nejčastější chyby. V souvislosti s chybami se velmi lehce dotkneme diagnostiky a poruchových hlášení, jak v PLC, tak online přes TIA Portal, a v neposlední řadě také přímo na displeji CPU.
Pátý díl našeho kurzu budeme věnovat firmware CPU a ostatních komponent, vysvětlíme si souvislosti mezi verzí firmware CPU a verzí TIA Portal, naučíme se, jak nahrát správný firmware do PLC a také do displeje CPU. Na závěr si předvedeme, jakým způsobem může nový firmware ovlivnit například diagnostiku displeje PLC.
Šestý a poslední díl našeho kurzu, tak jak jej znáte, budeme věnovat webovému serveru a všemu co s ním souvisí. Ukážeme si parametrizaci, konfigurování přístupových práv a v neposlední řadě taky to, že spousta vlastností závisí na aktuálním firmware, tak jak jsme si ukazovali v předešlém dílu kurzu.
Novinky
z naší firmy
Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného.
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.
Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.
Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015
Made by FOXON s.r.o. © 2022