OSTATNÍ ČLÁNKY

Ostatní články

Nový OPC Router usnadní přístup i spolupráci přes webové rozhraní

OPC Router 5

Novou výhodou datového konektoru OPC Router 5 je jeho uživatelský interface. Aplikace běží po instalaci stále na zařízeních s OS Windows, ale konfigurace se již provádí přes webové rozhraní libovolných zařízení. Z toho vyplývající výhody jsme pro vás shrnuli do stručného přehledu. Pokud již využíváte starší verzi OPC Routeru, věnujte pozornost přehledu chybějících plug-inů, které nejsou v nové verzi softwaru funkční. 

ikona blog pripojeni odkukoli  Připojení odkudkoliv

Nově můžete z jednoho místa přes webová rozhraní různých zařízení s libovolným operačním systémem spravovat a konfigurovat více vzdálených instancí. Podmínkou je pouze webový prohlížeč a síťový přístup na zařízení, na němž běží aplikace.

 OPC Router pripojeni odkukoli small

ikona blog autorizace  Autorizace

Do systému se přihlásíte pomocí vlastního účtu a hesla. Je možné jednotlivým uživatelům nastavovat různá práva. Toto zabezpečení zamezí neoprávněnému zásahu do programu.

 OPC Router screen autorizace small

ikona blog optimalizace  Optimalizace systému

OPC Router běží rychleji a plynuleji než doposud. Zvládne více projektů (connections) a mohou být složitější. Umožňuje návrat k jejich starším verzím. 

 OPC Router optimalizace small

ikona blog nove funkce a ux Další nové funkce a uživatelská přívětivost

  • Přibyly editační šipky, které umožní při konfiguraci a programování vymazat poslední akci (zpět – undo), nebo se naopak posunout o krok dále (dopředu – redo).
  • Doplňky webových prohlížečů, jako je DeepL nebo Google Translate, vám umožní překlad systému do češtiny.
  • Úpravy grafického designu zpříjemňují a zpřehledňují práci v systému.
  • Uživatelé starší verze softwaru mohou ve starší i nejnovější verzi pracovat paralelně. Projekty ze starší verze mohou do nové jednoduše přetáhnout a pracovat s nimi dál. 

 4 blog screen nove funkce small

Chcete si vyzkoušet trial verzi OPC Routeru 5? Stáhněte si zdarma plně funkční verzi s časovým omezením na 2 hodiny. Pokud již máte zakoupenou licenci s aktivní podporou pro starší verzi a nová verze je pro vás vhodná, využijte licenci pro plné zprovoznění nové verze. Stačí vložit licenci do trial verze softwaru. Před tím ale určitě práci s trial verzí otestujte a ověřte si, s jakými plug-iny jste zvyklí pracovat.

opc router button

ikona blog chybi pluginy Nový OPC Router 5 postrádá některé plug-iny ze starších verzí

Pozor, stávajícím uživatelům starší verze OPC Routeru mohou v nové verzi chybět některé plug-iny, které nebyly dle statistik výrobce příliš využívané:

Tyto plug-iny budou zpřístupněny až s verzí 5.1 (naplánováno na začátek roku 2024). Pokud pracujete s některým z výše uvedených modulů, používejte nadále verzi 4.28, dokud nebude k dispozici verze 5.1. Obě licence – 4.28 a 5 – jsou vzájemně kompatibilní s verzí softwaru.

Dalším modulem, který v nové verzi OPC Routeru chybí a jeho vrácení do aplikace se neplánuje, je dBase plug-in. Pokud tento modul používáte a potřebujete podporu, kontaktujte prosím naše techniky přes e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

ikona blog prace s daty Jak OPC Router zlepšuje práci s daty? 

Tento datový konektor propojuje vertikálně i horizontálně různá zařízení a aplikace ve výrobních firmách po celém světě a složitou práci s daty výrazně zjednodušuje. Přečtěte si na našem e-shopu, co vám jeho využití může přinést.

Ještě více se pak o sběru a zpracování dat z řídicích systémů dozvíte na našem školení v rámci FOXON Academy. Naši technici vás seznámí s nejnovějšími trendy v práci s daty a s přínosy pro firmu i vaši každodenní práci.

 

Souvísející produkty 

20 254.00 Kč (bez DPH)
20 254.00 Kč (bez DPH)
107 874.00 Kč (bez DPH)
25 454.00 Kč (bez DPH)

 

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazuSpolečnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2022