PŘÍPADOVÉ STUDIE

Případové studie

Stroje po celém světě? Vzdálený přístup šetří 50 % výjezdů

Jak firma vyrábějící čističky odpadních vod servisuje řídicí systémy, které instaluje po celém světě? Rozhodně už ne jen osobními výjezdy odborných techniků. Přečtěte si, co firmě přinesly routery pro vzdálenou správu a proč si vybrala značku Ewon.

routery banner

In-Eko Team

IN-EKO vyrábí vodohospodářská zařízení z nerezavějící oceli, hlavně čistírny odpadních vod. Jejich zákazníky jsou jak průmyslové podniky, tak i města a obce. Závod IN-EKO stojí v Tišnově, ale firma dnes působí doslova celosvětově.

in eko blog obr1

Přibývají zahraniční zákazníci

Jak firma IN-EKO roste, přirozeně přibývají zahraniční zakázky, a to nejen ve středoevropském regionu, ale prakticky po celém světě. Servisní výjezdy k instalovaným zařízením se tak prodražují a odborným technikům zabírají mnoho času služební cesty. Kdyby firma dokázala údržbu, opravy nebo změny v programech řídicích systémů zajišťovat vzdáleně, ušetřila by nejen finance, ale především čas odborníků, kteří se pak můžou věnovat instalaci a dalším činnostem, místo aby seděli v letadle nebo v autě.

 

in eko blog obr5

Vzdálený přístup, bezpečný a spolehlivý

Firma proto hledala řešení vzdáleného přístupu na svá zařízení, instalovaná u zákazníků. Hlavní důraz při tom kladla na opravdu spolehlivé a maximálně bezpečné připojení. „Máme-li instalovat do všech svých strojů zařízení pro vzdálenou správu, musíme si být jistí dvěma věcmi. Zaprvé, že se k němu dokážeme připojit kdykoli, velmi rychle a jednoduše. Zadruhé máme na paměti, že mnozí naši zákazníci bedlivě hlídají bezpečnost svých dat a nedovolí připojit řídicí systémy jen tak k internetu,“ vysvětluje Petr Dvořáček z firmy IN-EKO.

 

in eko blog obr2

Dost času na testování

in eko blog obr3V IN-EKO se tedy rozhodli pro pečlivé testování několika různých průmyslových routerů určených pro vzdálenou správu. Trvalo to bezmála rok, nakonec nejlépe dopadl průmyslový router Ewon COSY 131.

I když byl o něco dražší než konkurenční router, přesvědčil plně zabezpečeným připojením přes VPN tunel a cloudovou službu Talk2M. Navíc její princip redundantního serverového řešení zajištuje maximální spolehlivost, připojení ani data se neztrácela.

 

in eko blog obr4

O polovinu méně výjezdů k zákazníkovi

Aniž by teď technik vyjížděl k zákazníkovi, dokáže díky Ewon COSY 131 kdykoli a velice rychle pomoct se závadou nebo výpadkem na řídicím systému, popř. program upravit nebo zazálohovat. Výjezdy se odhadem snížily až o 50 %, což znamená úsporu nákladů a efektivnější využití odborných sil, protože školených techniků není nikdy dost.

in eko blog obr6

Ewon router do každého stroje

Cílem je teď osazovat všechna zařízení už ve fázi výroby a předávat je zákazníkům rovnou s routery Ewon COSY 131 jako přidanou hodnotou, která případný servis výrazně zrychlí.

Související produkty

14 768.00 Kč (bez DPH)
23 400.00 Kč (bez DPH)

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazuSpolečnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2022