RECENZE

Recenze

Třetí část velké eWON Flexy recenze: Vzdálený přístup na LOGO!

Tentokrát nebude to hlavní, jak takový přístup na LOGO! od začátku realizovat a nastavit, ale ukázat si, jak je jednoduché, když už máme router eWON Flexy funkční, přidat a navázat komunikaci s dalším zařízením.

Do naší sestavy flexibilního eWONu stačí jednoduše připíchnout další zařízení, LOGO! verze 8 – eWON Flexy má na straně LAN čtyřportový switch, tak je vše velmi jednoduché.

 

připojení LOGO! přes LAN čtyřportový switch

 

Velmi jednoduše jen v PLC programu LOGO! změníme přednastavenou hodnotu čítače 45 na jinou a celý program nahrajeme do vzdáleného LOGO! Jednoduché zadání, tak se podívejme, jak na to.

 

změněná honota čítače

 

Protože všechno ohledně eWON Flexy máme funkční včetně našeho účtu ve službě Talk2M, spustíme si eCatcher a do nastavení si přidáme naše LOGO! s adresou 102. Tento krok je nezbytný.

 

přidání LOGO! přes eCatcher

 

LOGO! musí být fyzicky připojeno ve vzdálené síti.

 

připojení LOGO! ke vzdálené síti

 

Následně se stačí připojit do služby Talk2M, a vidíme, co nám na síti visí.

 

 ukázka spojení v Talk2M

 

LOGO Soft Control nabízí kromě standardního připojení do sítě také zabezpečenou VPN cestu k Talk2M přes adaptér V9, což je to, co my potřebujeme.

 

zabezpečená cesta k Talk2M přes V9

 

Pro klid duše zkontrolujeme aktivní spojení z notebooku až na vzdálené LOGO! Není to tak rychlé jako při přímém spojení, ale dobře použitelné.

 

kontrola spojení na LOGO!

 

Změníme si nastavení čítače, tedy přednastavenou hodnotu, při které začne počítání znovu od nuly.

 

změna nastavení čítače

 

Tak a už se to tam tlačí, upravený program do našeho LOGO!, které je někde mimo. Není důležitá fyzická vzdálenost, ale cesta, která k LOGO! vede. Ta je přes zabezpečené spojení a Talk2M servis.

 

 upravený program do LOGO!

 

A je to tam. Chvilku to trvalo, ale vždy lepší než někam jezdit.

 

vzdálený přístup do LOGO! pomocí eWON Flexy

 

Zajímavé ovšem bude připojení k webovému serveru LOGO! Cesta taky vede přes VPN Talk2M, ale to vše je přednastaveno přihlášením přes eCatcher, proto stačí zadat fyzickou adresu vzdáleného LOGO! a přihlásit se k webovému serveru.

 

 připojení k webovému serveru LOGO!

 

Tohle je to, co nás zajímá, dálkové monitorování a editace proměnných v LOGO! Podívejte se na video a uvidíte, že změny hodnoty proměnných jsou rychlé téměř jako při přímém připojení, tedy perfektní.

 

monitorování a editace proměnných v LOGO!

 

A co všechno můžeme přes webový server v LOGO! sledovat?

 

 sledování hodnot přes LOGO!

 

 

Závěr poslední části recenze

Opravdu jakmile máme účet u Talk2M a instalován software eCatcher, je jakékoliv přidání nebo odebrání vzdáleného účastníka velmi jednoduché. Protože se jedná o VPN spojení až do fyzického modulu, klidně využijeme i webový server nebo dokonce jiný software pro komunikaci s LOGO! Nabízí se také možnost instalace modulu do Excelu a poté přímo číst hodnoty do tabulky. Už jsem to viděl v praxi a funguje to perfektně.

Zaujal vás modulární router eWON Flexy? Vyzkoušejte si ho ve startovací sadě IIoT Starter Kit nebo si rovnou pořiďte jeho plnou verzi.

Je něco, co vás zajímá a v recenzi ani v produktových brožurách jste nenašli odpověď? Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Autor: Jaroslav Blažek, blaja.cz

Související produkty

13 223.50 Kč (bez DPH)

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2019

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu