RECENZE

Recenze

Jak funguje optický ProfiHub BxFOR+

Nové ProfiHuby od značky PROCENTEC přináší podporu optického ringu. Zároveň v kombinaci se systémem ComBricks můžou stav tohoto optického kruhu a PROFIBUS sítě monitorovat. Zkusili jsme tedy ProfiHuby zapojit a vysvětlit, jak to všechno funguje.

ProfiHuby obecně používáme pro zrobustnění profibusových sítí, protože síť rozdělují na galvanicky nezávislé segmenty. V tomto případě se budeme věnovat optické komunikaci. Nový ProfiHub BxFOR+ je dostupný jako dvousegmentový (B2FOR+) nebo čtyřsegmentový (B4FOR+).

Příklad zapojení


Obrázek1

 

Jak vypadá ProfiHub ve webovém rozhraní ComBricks?

ProfiHuby BxFOR+ jsou kompatibilní s optickým kruhovým modulem ComBricks. Společně vám poskytují informace o kondici sítě tak, jako na obrázku níž.

V horní části vidíme informace o samotném ProfiHubu a níž jsou pak vidět údaje o stavu kruhu. Dozvíme se dokonce i to, v jaké části kruhu je optický spoj přerušen, protože ProfiHub, který ztratí signál na vstupu Rx (receive), vyhlásí chybu. Takže když dojde k přerušení kruhu, ihned víme, o jaký spoj se jedná.

Když k tomuto rozpojení dojde, tak se rozsvítí LED dioda RING FAIL na všech ProfiHubech. Stejná informace se zobrazí i v ComBricks webovém rozhraní. Pomocí jednoduché konfigurace můžeme také ve webovém rozhraní nastavit zasílání e-mailů, třeba v případě rozpojení kruhu nebo když dojde pouze ke snížení kvality signálu na optickém vedení.

Když permanentně monitorujeme kruh, víme hned, kdy je redundantní kruhový spoj přerušený, a můžeme ho rychle opravit. Zvyšujeme tak robustnost sítě a předcházíme nechtěným výpadkům komunikace, a tím tedy i prostojům.

Obrázek2

Diagnostická funkce ProfiHub

Další zajímavostí je diagnostická funkce samotného ProfiHubu.

V minulosti jsme ProfiHuby používali pouze na zrobustnění a rozsegmentování sítě. Pro diagnostiku jsme používali a stále používáme řešení ComBricks. Nyní ale můžeme ProfiHuby s řešením ComBricks propojit a sledovat tak diagnostické informace o slave zařízení přímo na webovém rozhraní ComBricks.

Protože se zde věnujeme propojení ComBricks Fiber Optical karty a ProfiHubu, zde je náhled ProfiHubu v zařízení ComBricks. Ve webovém rozhraní ComBricks si můžeme nastavit v případě nějaké události zasílání e-mailových alertů.

Obrázek3

 

Související produkty

27 540.00 Kč (bez DPH)
34 830.00 Kč (bez DPH)
42 390.00 Kč (bez DPH)
20 655.00 Kč (bez DPH)
27 810.00 Kč (bez DPH)

Novinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracován osobních údajů.

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2021

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazu