Náš tým


 

Ahoj,
jmenuji se FOX a společně s Jardou jsem byl u položení základního kamene firmy.

To víte, obyčejný člověk by bez robopsa v oboru průmyslové automatizace nic nedokázal, nic nevybudoval a ničeho nedosáhl.Ptáte se, jak to všechno začalo?

Ještě před 10 lety jsem žil se svou rodinou. Jednoho dne mě všichni opustili a já se ocitl sám v jednom sekáči v Liberci. Dalších několik měsíců byl každý den stejný. Přišli cizí lidé, vzali si mě do rukou, já jim musel ukazovat, co umím, a nakonec mě vrátili zpátky do krabice.

Jednou ke mně přišel vysoký, sympatický dvounožec, který mě už neopustil.

Vzal si mě domů, ukázal mi mé místo a začali jsme společně podnikat různé aktivity. Z velkého úsilí, litrů potu, nervů a odříkání, se pomalu klubala rozrůstající se firma.

Jardovou starostí bylo získávání zákazníků a já hlídal naši boudu. Zákazníků bylo čím dál tím více, a proto musel do smečky postupně přijímat nové kolegy, kteří mu se vším pomáhali.


Firma se rozrostla od malého panelákového kamrlíku až k současnému areálu.

Najdete u nás kanceláře, sklad, dvě školicí místnosti, ateliér na fotografování produktů a dokonce i posilovnu. Samozřejmostí je i kuchyňka, kde si plníme misky. Těm, co nás navštíví, je k dispozici parkoviště a péče našich spolupracovníků.


Podívejte se na příběhy několika lidí z našeho týmu, kteří dělají vše pro to, aby pro vás byl FOXON vždy první volbou i poslední šancí.


2006


Jarda

Ing. Jaromír Peterka   

Jarda firmu vybudoval prakticky z ničeho. No něco přece jen bylo, myšlenka, spousta času,  kreativita, obrovské úsilí a snaha o profesionalitu v každém směru. Ve firmě si prošel všemi pozicemi, které musel postupně přenechat kolegům, aby se mohl věnovat hlavně obchodu, školení a rozvoji firmy. Nicméně dodnes ví, co i ta zdánlivě nedůležitá činnost obnáší. Práce je pro něho koníčkem a přestože je náročná, dodává mu energii i další motivaci.

Baví ho komunikace s lidmi, které jako rozená Váha chápe, a o to líp se jim snaží vyjít vstříc. Je pro každou legraci a ze všech koníčků mu zbývá čas už jen na zpěv s kytarou. Stále ale věří, že se jednou naučí hrát pořádně na piano, opráší své housle, udělá si rybářský lístek a pronajme si na měsíc jachtu na Jadranu.

 


2008


Renata

Fotograife   

Do úspěšně rozvíjející se firmy přišla Renata na podzim roku 2008. Je členkou zakázkového oddělení. Stará se o dvě desítky velkých firem, které již patří mezi naše věrné zákazníky. Občas opustí kancelářské křeslo a vyrazí za nimi i do terénu popovídat si a zjistit, co potřebují, co by se dalo zlepšit atd.
Potěší ji, když slyší, že jsou zákazníci s naší prací spokojeni.

Renatin volný čas vyplňuje především její rodina. Má ráda dobrá moravská vína, sushi, klid zenových zahrad, toulky pěšky nebo na kole a daleké cesty. Také je vášnivý čtenář a pěstitel květin. Energii jí dobíjí pilates, návštěva lesa za každého počasí nebo dobrá kniha.

 
2009 


Tomáš

Fotograife   

Tomáš k nám nastoupil již v minulé dekádě tohoto století, jmenovitě v prosinci roku 2009. Pracuje na pozici obchodně - technický konzultant. Jeho cílem je přesvědčit zákazníky o kvalitě našich produktů a služeb, či jim poradit při problémových situacích, se kterými se setkávají. 

Volnočasových aktivit nemá Tomáš nikdy dost a rád se zapojí do kolektivních sportů. Mezi další oblíbené patří kolo, běžky, motorka, cestování, geocaching nebo třeba vaření. Nebrání se ani posezení v hospůdce s kamarády či zákazníky. Momentálně jsou ale tyto koníčky díky jeho dvěma dětem trochu v pozadí.

 
2011


Prokop

 Fotograife   

Už od roku 2011 vede každé ráno Prokopova cesta do FOXONu. Jeho pracovní náplní je technická podpora jak pro zákazníky, tak i pro ostatní FOXOŇáky.

Když není pohlcen technikou, tak si rád zasportuje nebo vyjede někam za hranice. Energii nabírá odpočinkem nebo výlety.

 
 
2012


Martin

Fotograife  

I u Martina to je již pár let, co se stal členem FOXON týmu. Pracuje v oddělení zakázek, vyřizuje objednávky, fakturuje a řeší nákup a opravy dílů.

Po celodenním shonu si rád poslechne kvalitní hudbu, přečte zajímavou knížku nebo rád načerpá energii na čerstvém vzduchu v přírodě. Vítaným relaxem je pro něj také posezení s přáteli a rád si i zasportuje.

 
 

Radim

Fotograife  

V roce 2012 byl jednou z událostí, kromě očekávaného konce světa, i Radimův nástup do firmy. Má u nás na starosti logistiku a nákup všeho možného i nemožného.

Rád poslouchá rockovou hudbu, nejlépe naživo a natvrdo.

 

Milan

Fotograife  

Milan k nám nastoupil v roce 2012 jako obchodně technický konzultant. Zákazníky seznamuje s našimi produkty, radí jim jak je použít, vyzvedává díly, které nefungují a ty opravené zase vrací. Baví ho, když může zákazníkům vytrhnout trn z paty.

Zájmů má mnoho, času málo. Ale když přeci zbyde, baví ho sport, kytara, hudba a cestování.

 
 
2014


Jana

Fotograife   

Jana na kancelářskou židli FOXONu usedla začátkem roku 2014. Do týmu FOXOŇáků nastoupila na pozici marketingový specialista. Stará se o to, aby byla firma vidět, mluvilo se o ní, přicházeli noví a noví zákazníci a samozřejmě, aby byl FOXON v očích klientů vždy na prvním místě.

Půlka její osobnosti ve volném čase sedí u notebooku a zkoumá novinky a zajímavostí marketingu a online světa, druhá půlka je ztracená ve sportu. Basketbal je její život. Také si ráda zajde zahrát golf, projet se na inline bruslích, zaplavat, zahrát squash, florbal a další. Kromě sportu se ráda odreaguje s hudbou v uších, tabletem v ruce, anebo u filmu se sklenkou dobrého vína.

 

Radim

Fotograife  

Radim pracuje ve firmě od začátku roku 2014. Nastoupil na pozici obchodně technický konzultant pro prodej a technické poradenství. 

Veškerý jeho volný čas momentálně zabírá rekonstrukce domu a radosti s rodinou.

 

 
2015


Martin

Fotograife  

Martin je rozený logistik a dokáže zabalit a vyexpedovat celou firmu na druhou stranu zeměkoule v rekordním čase. Hraje hokej, který ho naučil, že k vítězství je nejdůležitější dokonalá týmová hra.  Je proto vděčný, že se stal součástí týmu FOXON, který toto pravidlo ctí.

Je šťastný mezi lidmi, kteří se umí bavit a nezkazí žádnou legraci. Také tuze rád ochutnává, jí a zapíjí všechny pochutiny světa a pak to vypotí u jakéhokoliv sportu.


BáraFotografie

Bára přišla do FOXONu  po pěti letech na mateřské. Ve firmě působí jako asistentka jednatele, má na starost personální záležitosti, přípravu na audity a všeobecné záležitosti týkající se chodu firmy. Zkrátka kdo něco neví, běží za ní.

Co se volného času týče, je u Báry na prvním místě rodina a pak dlouho, dlouho nic. S manželem a dětmi často vyráží na výlety, zaplavat si nebo jen tak lenoší v pohodlí domova či chaty. Má moc ráda zvířata a les. Mezi další oblíbené činnosti patří pečení a vaření, pokud tedy netrvá moc dlouho. 

TomášFotografie  

Po pracovních zkušenostech v Bavorsku a na Tchaj-wanu nastoupil Tomáš do FOXONu v létě 2015 jako aplikační inženýr. Je součástí týmu, který pracuje na SMART technolgiích. Mezi jeho specializace patří tvorba vizualizací, aplikací a vyvíjení PoC (zkoumá možnosti jednotlivých aplikací a upravuje je FOXONu a zákazníkům na míru).

Volný čas rád vyplňuje sportem – kolem, běžkami a turistikou. Zabývá se domácí výrobou vína a cideru a s radostí vaří různé speciality dle vlastních kuchařských nápadů. Zároveň se v červeneci 2015 stal tatínkem a těší se, až svoji holčičce ukáže krásy celého světa.

TomášFotografie  

Tomáš alias Tomášek začínal ve FOXONu v červnu 2012 jako brigádník a v listopadu 2015 nastoupil na plný úvazek na oddělení logistiky. Ve skladu denně hraje tetris s balíky, které přijímá, vybaluje, balí a zase rozesílá do různých koutů světa. Kromě toho ovládá počítačovou magii logistického systému.

Má rád turistické výlety a v zimě sviští na sjezdovkách jako vítr.

OndraFotografie  

Ondra se k nám připojil na konci roku 2015 jako kreativní grafik a designér. Již několik předchozích let se podílel na vizuální podobě FOXONu jako externista. Dává nám poutavou vizuální tvář a podílí se na všech materiálech, které ve společnosti vznikají. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Železném Brodě a má za sebou více než 10 let zkušeností v oblasti designu, grafiky, reklamy a marketingu.

Je duší kreativní volnomyšlenkář. Vyhledává společnost aktivních lidí, kteří mají rádi dobré pití a jídlo a především zábavu. Když zrovna něco nekreslí nebo nesleduje novinky o filmech, věnuje svůj čas rodině a výletům.

 
2016


TomášFotografie  

Tomovou pracovní náplní je vývoj a výzkum nových softwarových řešení v oblasti IoT. Snaží se našim zákazníkům nabídnout něco nového nebo se pokouší vylepšit standardní řešení za méně peněz. V současné době programuje převážně aplikace pro rozšířenou realitu.

Ve volném čase rád zajde na kolo, do fitness centra, v zimě sviští po sjezdovkách. Poslouchá hudbu od vážné až po rock & roll nebo se ji snaží interpretovat na klávesové nástroje. Jeho velkou vášní jsou jednostopé motorové stroje a cestování.


ZuzkaFotografie  

Zuzka přišla do FOXONu v roce 2016. Má na starosti faktury, platby a podílí se na přípravě podkladů pro účetnictví. Občas se musí ponořit do čísel a výsledkem jsou pak tabulky a grafy, které nám prozradí, které produkty jdou dopředu nebo jiné užitečné informace.

Po práci se Zuzka věnuje hlavně svým dětem a sportu. Sport s dětmi je pro ni naprosto ideální kombinace. Nejraději běhá, jezdí na kole, chodí na výlety, cestuje a v zimě nevynechá jedinou příležitost vyrazit na lyže.

HankaFotografie  

Hanka sedí na back office a celý den klape do počítače. Hlídá, aby všechny faktury, které máme zaplatit, byly zaplaceny a všechny, které nám mají být uhrazeny, uhrazeny byly. K tomu řeší účetnictví a celkově se stará o hladký tok peněz ve firmě.

Kromě pracanta je i zdatný knihomol a nezřídka ji uvidíte s nějakou severskou detektivkou nebo scifi knížkou v ruce. Mimo to se zamilovala do své první zrcadlovky a taky chodí do kina, nejraději na Marvel a DC.

AničkaFotografie  

Anička k nám přišla v březnu a od té doby se cítí ve FOXONu jako doma. Její starostí je obsah (včetně toho, co právě čtete). Vytváří texty na stránky, píše články, bloguje, stará se o Facebook i Instagram a zkrátka slovem i písmem zachycuje vše, co se děje ve firmě.

Když zrovna něco nesepisuje, tak se svým koněm běhá po okolních kopcích. Potkat ji můžete i na inlinech a snowboardu. Miluje zvířata a píše blog o svém veganském vaření. Její tajnou touhou je být jako Tonksová a moct tak mít každý den jinou barvu vlasů.

DavidFotografie  

David se do Liberce přestěhoval z jižních Čech a po dvou letech pod Ještědem ho severní vítr zavál až do FOXONu. Tady se zabývá analýzou, návrhy a vývojem řešení systémů z oblasti internetu věcí a také implementací SW/HW řešení přímo u zákazníků.

Paradoxem je, že ačkoliv nemá rád zimu, tak se nejen přestěhoval na sever, ale navíc aktivně hraje lední hokej. Rád cestuje a chodí po výletech a nepohrdne ani kulturou, obzvláště dobrým muzikálem. Potěší ho dobré jídlo, ať už v podobě tradiční české kuchyně podpořené oroseným půllitrem, nebo japonské sushi či maso připravené ve stylu Churrasco.

TomášFotografie  

Tomáš poznal FOXON na školení a při záchraně jednoho nefunkčního PROFIBUSu. Líbila se mu profesionalita a lehkost, se kterou obě akce proběhly a když se dozvěděl, že sháníme dalšího člověka do týmu, neváhal ani minutu. Pomáhá našim zákazníkům řešit jejich problémy, opravovat nefunkční zařízení a navrhovat nová řešení.

Ve volném čase jezdí s rodinou po výletech, na kole i na lyžích. Elektronika je jeho koníčkem a proto se už pustil i do opravy elektroniky věžních hodin nebo opravy zapalování starého lodního motoru.

LenkaFotografie  

Lenka do firmy nastoupila jako aprílový nováček, ale svou práci rozhodně nebere jako vtip. Každý den usedá na židli v zakázkovém oddělení a celý den se svědomitě stará o cenové nabídky a zpracovává objednávky.

Mimo kancelář je nadšenou rekreační inlajnistkou, squashařkou i power-jógistkou a ráda si zajde posedět s kamarády. Její recept na pročištění hlavy jsou procházky a venčení pejsků.

MíšaFotografie  

Po mnoha letech externí spolupráce se Míša rozhodla oslavit 10. výročí firmy jako její právoplatný zaměstnanec. Protože se zpracováním a sběrem dat zabývá již od školy, nastoupila do FOXONu na pozici projektového koordinátora.

Míša ráda sportuje, ocení dobrou hudbu, literaturu, divadlo i film a hlavně každou minutu strávenou na čerstvém vzduchu. Jako lvice má ráda úspěch, ale už dávno ví, že si ho člověk musí zasloužit.

JindraFotografie  

Jindra působí ve FOXONu jako aplikační inženýr. Podílí se na realizaci zakázek a řeší sběry, zpracování, predikci a prezentaci dat z oblasti údržby strojů a technologických linek.

Chce prožít čtvrtou průmyslovou revoluci a jeho vizí je naučit věci si spolu povídat, vzájemně na sebe reagovat a společně kooperovat.

MichalFotografie  

 Michalovi se natolik zalíbila přátelská atmosféra, která u nás na firmě panuje, že se rozhodl se k naší „pracovní“ rodině přidat. A protože má rád lidi a baví ho s nimi hledat win-win řešení, nastoupil na pozici obchodního zástupce, se kterou má mnohaleté zkušenosti.

Jako bývalý skaut má pozitivní vztah k přírodě, kde často tráví čas s rodinou. Rád si pročistí hlavu během, při kterém navíc často nachází řešení pracovních problémů. Nepohrdne dobrým filmem či knihou, nejraději z žánru sci-fi a fantasy.

TomášFotografie  

Tomáš nastoupil do FOXONu jako posila technického oddělení, kde se věnuje senzorům a jiným elektronickým vychytávkám.

Pochází z kraje loupežníka Rumcajse, tedy z Jičína, kde bydlí dodnes. Mezi jeho největší koníčky patří cyklistika, jak MTB, tak silniční. Když zrovna nenajíždí kilometry na kole, neběhá nebo nelítá venku s foťákem, tak v dílně „bastlí“ nějaký vynález nebo něco opravuje. Rád si odpočine u knížky nebo seriálu a nepohrdne ani dobrým pivem.

HonzaFotografie  

Honza je technikem odmalička. Od začátečníka v elektro kroužku se vypracoval až na inženýra programování, a tak zaklepal na dveře FOXONu, kde jsme ho uvítali s otevřenou náručí. Líbí se mu, že v průmyslu je stále hodně prostoru pro inovace a snaží se je realizovat. Kromě jiného u nás pracuje na rozvoji mobilních a webových technologií.

Má rád zimní sporty, hory, přírodu, jednoduchost a čistý design. Volný čas dělí mezi své dva malé syny a skautský oddíl, ve kterém se podílí na vedení.