FOXON s.r.o.
KOMPLEXNÍ SLUŽBY V OBLASTI PRŮMYSLOVÉ AUTOMATIZACE

Jsme česká společnost, která funguje už od roku 2006. Specializujeme se na opravy a prodej dílů průmyslové automatizace, diagnostiku sítí PROFIBUS a PROFINET, pořádáme odborná školení a pracujeme na projektech Industry 4.0. Naše projekty FIOT (Factory Internet of Things) se zabývají digitální transformací výrobních závodů, z kterých pomocí nejnovějších technologií a inovativních přístupů tvoříme Data-driven podniky.

Vyrábíme také vlastní bezdrátové IoT senzory a vyvíjíme vlastní komunikační SW ovladače pro sběr dat z průmyslových zařízení. 

Jsme držitelem certifikátu ISO 9001:2015.

Naše vize:

Být první volbou i poslední šancí.

Prodej a opravy dílů průmyslové automatizace

Na našem e-shopu najdete komplexní portfolio zařízení pro průmyslovou automatizaci – produkty pro vzdálenou správu, sběr dat ze strojů, bezdrátovou komunikaci, průmyslové switche, monitory, průmyslová PC a tablety, průmyslové náhrady, záložní PLC baterie, zdroje a mnoho dalšího.

Také vám opravíme novější i starší díly, které už výrobce nepodporuje a nezajišťuje jejich náhradní části ani servis. Zaměřujeme se díly nejznámějších výrobců, jako např. SIEMENS, FANUC, Allen-Bradley, Bosch Rexroth Indramat, ABB, KUKA a další, ale bez problémů si poradíme i s díly od jiných výrobců. Skladem máme i starší typy dílů, které už jinde neseženete. Většinu dílů, které opravujeme, také prodáváme.


Diagnostika a opravy sítí PROFINET a PROFIBUS

Provádíme validace sítí před uvedením do provozu, pravidelná roční měření nebo servisní zásahy při náhlém výpadku sítě. Na kontě máme přes 4 000+ změřených sítí a stovky opravených nebo vylepšených sítí.

Diagnostikujeme sítě PROFINET, PROFIBUS, CANbus, CANopen, a DeviceNet. Tyto sítě měříme krátkodobě (pochůzkově) nebo permanentně. Oblíbenou službou je diagnostika sítí na dálku.


Projekty INDUSTRY 4.0 a digitální transformace

Navrhujeme snadno použitelná softwarová řešení, která vám pomohou vizualizovat, analyzovat a poskytovat informace v reálném čase. Převádíme data na využitelné informace pro rozhodovací na všech úrovních podniku. 

Naše projekty nesou zkratku FIOT (Factory IoT) a pojmenovávají Ekosystém, postavený na našich zkušenostech a osvědčených inovativních technologiích.

S projektem Chytré údržby v závodě ŠKODA AUTO jsme vyhráli soutěž IT projekt roku 2018.


Školení FOXON ACADEMY

Hledáte školení na PROFIBUS, PROFINET, OPC komunikaci, sběr dat ze strojů, vzdálenou správu, programování PLC SIMATIC S7, digitální transformaci a další témata z oboru průmyslové automatizace? Rádi se s vámi podělíme o zkušenosti, které jsme za uplynulé roky získali.

Naši školitelé sami pracují jako technici či aplikační inženýři v terénu a denně řeší nejrůznější problémy přímo u zákazníků. Mají tak přehled o praktickém použití všech systémů a produktů, které školí. Pouhou teorii proto na našem školení nečekejte. Dozvíte se mnoho příkladů z praxe a informace, které získáte, budete umět reálně využít.

Rychlý dotaz


Typ vašeho dotazuNovinky
z naší firmy

Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracování osobních údajů.

Ostatní články | 19. 04. 2023

Uvažujete o digitalizaci některých procesů, např. sběru dat ze strojů nebo reportingu v Power BI? Podobně jako v předchozím roce, i teď vám může náklady snížit dotace z EU, a to až o 40 %. 19. dubna 2023 se otevřela možnost (pro malé a střední mimopražské podniky bez omezení průmyslového odvětví) čerpat peníze z další výzvy Digitální podnik –⁠ virtuální podnik. Podívejte se, za jakých podmínek byste mohli výhodně nas…

Ostatní články | 03. 03. 2023

Už jste si stáhli poslední aktualizaci OPC serveru KEPServerEX? Všem s předplacenou službou Update&podpora to vřele doporučujeme, nejen z důvodu bezpečnosti. Co je ve verzi 6.13 nového, se dozvíte v článku.

Ostatní články | 15. 12. 2022

Vážení zákazníci, partneři a přátelé, chceme vám moc poděkovat, že jste v roce 2022 byli s námi...

Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

Sledujte nás i na sociálních sítích.

Made by FOXON s.r.o. © 2022