Co jsou projekty FIOT

FIOT (FOXON Internet of Things)
chytré projekty pro IoT a Industry 4.0

Reaktivní údržba, tedy „hašení“ problémů až ve chvíli, kdy nastanou, představuje v dnešní době neefektivní plýtvání pracovními silami a časem odborných údržbářů, což si může málokterá společnost dovolit.
Preventivní údržba naproti tomu problémy eliminuje tím, že jim pomáhá předcházet, a snižuje tak náklady, šetří čas a celkově zkvalitňuje a zefektivňuje celý proces údržby strojů a zařízení.

Projekty FIOT jsou připraveny řešit celý ekosystém údržby – sběr dat, condition monitoring (CM), preventivní a chytrou údržbu i třeba rozšířenou realitu.

Přepněte reaktivní údržbu na preventivní

Reaktivní údržba je založená na řešení problémů až ve chvíli, kdy nastanou.
Preventivní jim oproti tomu díky pečlivému monitorování stavu strojů předchází a šetří tak čas, peníze i vaše nervy kvůli neplánovaným odstávkám.
Vyhovuje vám hašení problémů, nebo jste raději pro chytrou údržbu?

HAŠENÍ problémů nám vyhovuje

 • Opravujeme jen to, co je rozbité.‎
 • Problémy řešíme, až když se zastaví výroba.‎
 • Náhradní díly za rozbité sháníme expres.‎
 • Spotřebu energií nesledujeme – nepotřebujeme šetřit.‎
Tahem přepni

Chceme raději CHYTROU ÚDRŽBU

 • Pravidelně sledujeme stavy strojů na základě sběru dat.
 • Provádíme preventivní údržbu v době plánovaných odstávek.
 • Důležité náhradní díly máme vždy na skladě.
 • Sledujeme spotřeby energií, a díky tomu šetříme.

Proč řešit sběr dat, condition monitoring a preventivní údržbu právě s námi?

  • REALIZOVANÉ PROJEKTY


   Vytvořili jsme jeden z nejpropracovanějších IoT projektů v ČR pro ŠKODA AUTO. 
   Více informací o tomto projektu, který pracuje i s rozšířenou realitou a 3D modely, se dočtete v referencích.

  • ŘEŠENÍ PRO VELKÉ I MALÉ FIRMY


   Se sběrem dat a condition monitoringem máme velké zkušenosti.
   Nové postupy pomáháme zavádět ve velkých korporátech i malých firmách.

  • PROJEKTY NA MÍRU


   Vymýšlíme vždy řešení na míru. Nemusíte se tak bát nákladných postupů a zařízení, které byste nevyužili. Třineckým železárnám jsme například vyřešili problém s měřením teplot ve výrobních halách instalací pouhých 10 bezdrátových senzorů.

  • DŮKLADNÁ ANALÝZA A PŘEDÁNÍ KNOW-HOW


   Nejprve provedeme podrobnou analýzu vaší situace a navrhneme možná řešení. Projekt doporučíme vyzkoušet nejprve v malém – tzv. proof of concept. Na něm „vychytáme mouchy“ a naučíme vaše techniky co nejvíce z našeho know-how, abyste si větší projekty mohli spravovat sami.

  • MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÉ SW ŘEŠENÍ


   Projekty realizujeme na platformě ThingWorx, kterou vlastní nadnárodní společnost PTC a její integrátory najdete po ČR, SR i celém světě.
   Pokud by vám spolupráce s námi přestala vyhovovat, nemusíte se bát, že by vám zbyl nepoužitelný projekt.


  Inovace i úspory pro výrobu a údržbu

  Efektivně reagujeme na stavy, vlastnosti a události s využitím OPC standardů, bezdrátových technologií, cloudových úložišť i lokálních serverů, mobilních zařízení apod.

  Díky dostupným datům můžete řešit problémy mimo jiné v oblasti úspory energií, zvyšování OEE, prevence poruch, reakční doby údržby, včasného varování o mimořádných událostech, reportingu či nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

  Pevným základem našich řešení je vždy kvalitní a optimalizovaný sběr technologických a/nebo výrobních dat a smysluplná integrace s dalšími systémy.

  Výstupem pak bývá jednoduchá, přehledná a moderní vizualizace dat. Zobrazuje nejen pouhá čísla, ale i barevné tabulky, grafy, semafory, 3D modely linek nebo jejich částí a realitu rozšířenou o digitální informace.


  Všechno začíná u sběru dat

  Kvalitní sběr dat je první krok k modernizaci údržby. Jen s reálnými daty máte skutečný přehled o tom, co se ve výrobě děje, a můžete na situace pružně reagovat. Digitální data jsou klíčovou součástí condition monitoringu, preventivní a chytré údržby

  Každý projekt začínáme optimalizací sběru technologických dat – ať už jsou to teploty, tlak, spotřeby, vibrace a další, vždy s ohledem na poměr cena/výkon a podle řešeného problému a očekávání.


  Inspirujte se projekty ostatních

  Praktická ukázka je vždycky nejnázornější. Podívejte se, jaké projekty už jsme uvedli v život s našimi zákazníky a jaké to pro ně mám reálné přínosy. Možná v tom poznáte i svou situaci.

  Jak se staví projekt?

  Podívejte se, jak se snadno dostanete od sběru dat k preventivní údržbě krok za krokem.

  Novinky
  z naší firmy

  Stačí 2 e-maily měsíčně a neunikne vám nic podstatného. 
  Přihlaste se a každou druhou středu čtěte přímo ve své poště.

  Váš e-mail je u nás v bezpečí. Vždy ctíme Zásady zpracování osobních údajů.

  Recenze | 04. 02. 2020

  Více jak před rokem uvedla na trh americká společnost Monnit novou řadu bateriových a bezdrátových IoT senzorů Monnit ALTA. Vedle lepšího bezdrátového přenosu dat až na vzdálenost 400 m mají senzory nově vestavěnou paměť pro až 512 záznamů.My je ve FOXONu už rok testujeme, podívejte se, jak to dopadlo. …

  Případové studie | 31. 01. 2020

  Jihokorejská ocelárenská společnost POSCO, jeden z největších producentů oceli na světě, nainstaloval do svých dvaceti sítí PROFIBUS DP 200 zařízení ProfiHub. Co jim to přineslo?

  Případové studie | 29. 01. 2020

  Největším strašákem nizozemské pekárenské společnosti Bakkersland, kterého se při výrobě bojí, je neplánovaná odstávka stroje. Ta totiž může zpozdit celý logistický proces. Aby těmto nevítaným situacím předešla, rozhodla se společnost realizovat projekt, jehož cílem bylo vybavit každý stroj průmyslovým routerem Ewon.

  Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

  Sledujte nás i na sociálních sítích.

  Made by FOXON s.r.o. © 2019

  Rychlý dotaz


  Typ vašeho dotazu