Monitoring kvality

Sbírejte a vyhodnocujte data
o kvalitě výroby

Automaticky i manuálně sbíráme data o kvalitě výrobků v průběhu výroby, provádění testů a kontrol kvality. Sledování kvality zahrnuje také monitorování výrobního zařízení a strojů, aby se zjistily možné poruchy, které mohou vést k výpadkům a ztrátám výroby. Tyto údaje sbíráme už pro modul sledování kondice strojů a díky datovému propojení v rámci ekosystému FIOT je využijeme i zde, pro monitoring kvality výroby.

Proč sledovat data o kvalitě?

Řešení FIOT KVALITA je vhodné pro monitorování a zlepšování kvality výrobního procesu. 

Konkrétně taková aplikace může pomoci se:

 • sledováním výrobních procesů a identifikováním chyb a nedostatků;
 • sběrem dat o výrobních procesech a produktech, aby se zjistilo, kde v procesu dochází k problémům a jak lze tyto problémy řešit;
 • vyhodnocováním dat a vytvářením reportů a statistik, aby se mohla provést analýza trendů v kvalitě výroby;
 • sledováním a kontrolováním kvality surovin a vstupního materiálu;
 • řízením kvality výrobků a procesů v souladu s předepsanými standardy a normami;
 • zlepšováním komunikace a spolupráce mezi odděleními, aby se zajistilo, že všichni zaměstnanci mají přístup k aktuálním informacím o výrobních procesech a produktech;
 • sledováním výkonnosti výrobních linek a strojů a identifikováním problémů s jejich údržbou nebo opravami.

Data realtime i zpětně

Informace o kvalitě výroby zobrazujeme v reálném čase i jako dlouhodobý trend v analytických BI nástrojích.

Celkově lze říci, že aplikace na sledování kvality výroby pomáhá zlepšit kvalitu výrobků a minimalizovat chyby a defekty, což má za následek zvýšení spokojenosti zákazníků a snížení nákladů na opravy a reklamace.

Než se pustíme do sběru dat a vývoje aplikací ve FIOTu

Jaká je podpora a vize managementu?

Kde jste digitálně dnes, kam digitálně jdete, kam byste měli jít? Jak vážně to management myslí s digitální transformací závodu? Jaké máte představy o přínosech digitální transformace?

Tyto informace jsou velmi důležité a bez nadsázky se dá říci, že bez nich nemůžeme začít.

Co vás trápí?

Zeptáme se lidí na všech úrovních závodu na jejich problémy, co je trápí, co je zdržuje, co je dělá neefektivními a jak by to vše oni sami vyřešili.

Začneme u nich, oni to totiž ví.

Úspěšné inovace se dějí odspoda.

Jak chcete fungovat v budoucnu?

Jak by měl ideálně vypadat váš pracovní den?

Technologicky je dnes možné vše, ale brání nám naše nastavení mysli, bojíme se změn.

Digitální transformace je o tom, že věci můžete dělat úplně jinak. Myslete na to a nebraňte se žádným nápadům.

Proč vybrat FOXON
Jako partnera
pro monitoring kvality

Potřeby každého výrobního závodu jsou unikátní, a proto se chceme stát vaším dlouhodobým partnerem, se kterým budete konzultovat a realizovat své potřeby od sběru dat až po vývoj aplikací. Ke každému projektu přistupujeme jako k jedné části většího celku. Víme, že sběr dat je nekonečný projekt, a proto už od začátku navrhujeme vše pro kontinuální růst vašich požadavků.

V každém závodě je mnoho požadavků na sběr a vyhodnocení dat. Proto jsme vytvořili FIOT, otevřený a na míru vyvíjený ekosystém, který umožňuje průmyslovým podnikům rychlejší a efektivnější výrobu, snižuje náklady na údržbu a zvyšuje kvalitu produktů a služeb.

 • Máme zkušenosti. Jako systémový integrátor 4.0 už roky pracujeme na analýzách, návrzích řešení, dodávkách systémů sběru dat, zpracování a integrace dat, archivaci, vizualizaci a reportingu.
 • Jsme inovativní. Dodáváme moderní průmyslová digitální řešení a produkty pro výrobní podniky, které jim umožňují propojit, digitalizovat a optimalizovat výrobní procesy.
 • Nejsme prodejce, ale integrátor. Nejde nám jen o prodej technologií, ale poskytujeme technické znalosti a skutečná řešení, která jsou přizpůsobitelná, škálovatelná a fungují.
 • Řešíme vaše problémy. Věnujeme čas pochopení vašich problémů, možností a potenciálu, a proto jsme schopni zohlednit vaše potřeby a proměnit je ve správné řešení právě pro vás. Nevnucujeme vám jedno řešení, ale inspirujeme. 

Kde už FIOT funguje?

loga reference fiot new

Začněte malými kroky, myslete na velké cíle

Prvním krokem je konzultační schůzka, na které nám ukážete, proč a jak byste potřebovali data sbírat, jak k digitální transformaci přistupujete.

My vám poradíme, odkud začít, jaká by měla být vaše strategie, aby byla do budoucna úspěšná, a v čem vám s tím můžeme pomoct.

Když si sedneme, společně pak můžeme plánovat kroky další.  • * Tato pole prosím vyplňte, bez nich se k nám vaše zpráva nedostane.
  Rychlý dotaz


  Typ vašeho dotazu  Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

  Sledujte nás i na sociálních sítích.

  Made by FOXON s.r.o. © 2022