Monitoring prostojů

Poznejte skutečný důvod
prostojů svých strojů

Zvyšte pomocí FIOTu produktivitu a efektivitu svého výrobního procesu sledováním a vyhodnocováním příčiny a délky trvání prostojů. Příčiny prostojů se snažíme sbírat přímo z řídicích systémů výrobních strojů, případně doinstalovaných IoT senzorů.

Minimalizujte výrobní ztráty

Aplikace na sledování prostojů ve výrobě je vhodná pro optimalizaci výrobního procesu a minimalizaci výrobních ztrát. Pomocí této FIOT aplikace lze sledovat, kdy a proč dochází ke ztrátám výrobního času, což umožňuje identifikovat a odstranit neefektivní procesy a faktory, které brání vysoké produktivitě výroby.

Kromě standardního zobrazení prostojů pro konkrétní stroj můžeme vytvořit i kumulativní pohled v BI nástroji (Business Intelligence, obvykle PowerBI) nad všemi stroji dle četnosti prostoje, dle typu prostoje, dle prostoje s největším dopadem na odstavení stroje apod. Do FIOTu sbíráme data ze všech strojů, čidel i systémů, a proto dokážeme vytvořit specifické uživatelské pohledy.

K čemu je monitoring prostojů?

Aplikaci pro sledování prostojů využijete při:

 • identifikaci časových prostojů v průběhu výroby a analýze příčin těchto zastavení výroby, např. problémy s dodávkami materiálů, poruchy strojů, nedostatek pracovníků, špatná organizace práce;
 • zlepšení plánování výroby a optimalizaci postupů tak, aby bylo možné maximalizovat využití pracovních hodin a minimalizovat časové ztráty;
 • sledování efektivity strojů a zařízení a identifikaci oblastí, kde by bylo možné provádět úpravy a optimalizace, aby se minimalizovaly výpadky výroby;
 • zlepšení koordinace práce mezi odděleními výroby, aby se minimalizovala zbytečná zdržení a časové prodlevy.

Než se pustíme do sběru dat a vývoje aplikací ve FIOTu

Jaká je podpora a vize managementu?

Kde jste digitálně dnes, kam digitálně jdete, kam byste měli jít? Jak vážně to management myslí s digitální transformací závodu? Jaké máte představy o přínosech digitální transformace?

Tyto informace jsou velmi důležité a bez nadsázky se dá říci, že bez nich nemůžeme začít.

Co vás trápí?

Zeptáme se lidí na všech úrovních závodu na jejich problémy, co je trápí, co je zdržuje, co je dělá neefektivními a jak by to vše oni sami vyřešili.

Začneme u nich, oni to totiž ví.

Úspěšné inovace se dějí odspoda.

Jak chcete fungovat v budoucnu?

Jak by měl ideálně vypadat váš pracovní den?

Technologicky je dnes možné vše, ale brání nám naše nastavení mysli, bojíme se změn.

Digitální transformace je o tom, že věci můžete dělat úplně jinak. Myslete na to a nebraňte se žádným nápadům.

Proč vybrat FOXON
Jako partnera
pro monitoring prostojů

Potřeby každého výrobního závodu jsou unikátní, a proto se chceme stát vaším dlouhodobým partnerem, se kterým budete konzultovat a realizovat své potřeby od sběru dat až po vývoj aplikací. Ke každému projektu přistupujeme jako k jedné části většího celku. Víme, že sběr dat je nekonečný projekt, a proto už od začátku navrhujeme vše pro kontinuální růst vašich požadavků.

V každém závodě je mnoho požadavků na sběr a vyhodnocení dat. Proto jsme vytvořili FIOT, otevřený a na míru vyvíjený ekosystém, který umožňuje průmyslovým podnikům rychlejší a efektivnější výrobu, snižuje náklady na údržbu a zvyšuje kvalitu produktů a služeb.

 • Máme zkušenosti. Jako systémový integrátor 4.0 už roky pracujeme na analýzách, návrzích řešení, dodávkách systémů sběru dat, zpracování a integrace dat, archivaci, vizualizaci a reportingu.
 • Jsme inovativní. Dodáváme moderní průmyslová digitální řešení a produkty pro výrobní podniky, které jim umožňují propojit, digitalizovat a optimalizovat výrobní procesy.
 • Nejsme prodejce, ale integrátor. Nejde nám jen o prodej technologií, ale poskytujeme technické znalosti a skutečná řešení, která jsou přizpůsobitelná, škálovatelná a fungují.
 • Řešíme vaše problémy. Věnujeme čas pochopení vašich problémů, možností a potenciálu, a proto jsme schopni zohlednit vaše potřeby a proměnit je ve správné řešení právě pro vás. Nevnucujeme vám jedno řešení, ale inspirujeme. 

Kde už FIOT funguje?

loga reference fiot new

Začněte malými kroky, myslete na velké cíle

Prvním krokem je konzultační schůzka, na které nám ukážete, proč a jak byste potřebovali data sbírat, jak k digitální transformaci přistupujete.

My vám poradíme, odkud začít, jaká by měla být vaše strategie, aby byla do budoucna úspěšná, a v čem vám s tím můžeme pomoct.

Když si sedneme, společně pak můžeme plánovat kroky další.  • * Tato pole prosím vyplňte, bez nich se k nám vaše zpráva nedostane.
  Rychlý dotaz


  Typ vašeho dotazu  Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

  Sledujte nás i na sociálních sítích.

  Made by FOXON s.r.o. © 2022