Využití rozšířené reality

Vizualizace budoucnosti

Využijte moderních technologií rozšířené reality (AR) pro názornější vizualizaci a interaktivní přístup k výrobním, technologickým, finančním a dalším informacím. Tabletem se podíváte na stroj nebo na výrobek a my do obrazu dodáme živé hodnoty, které tam budete potřebovat.

Využití rozšířené reality v oblasti shopfloor má mnoho podob, od inspirativní ukázky využití a protnutí moderních technologií až po praktické aplikace pro údržbu strojů nebo správu výroby.

AR v průmyslu: inspirujte se

Aplikace pro rozšířenou realitu (AR) může najít v průmyslu své místo a může být užitečná. Technologiím rozšířené reality se věnujeme od roku 2016 a realizovali jsme několik projektů, zejména v automobilovém průmyslu.

Jako jedni z prvních integrátorů a tvůrců aplikací 4.0 jsme již v roce 2016 využili technologii rozšířené reality (AR Augmented Reality) pro prezentaci výrobních a technologických dat lisů v automotive průmyslu.

K čemu AR využít?

Projekty AR zaměřujeme zejména na tyto oblasti: 

 • Informace o stroji: Rozšířená realita slouží dobře jako prostředek pro přiřazení informací ke konkrétním částem stroje. Příkladem je situace, kdy se tabletem díváte na stroj nebo jeho část a aplikace rozšířené reality dosadí do živého obrazu data, které sbíráme např. z řídicího systému stroje, IoT senzorů nebo IT systémů. Rychlým pohledem tak zjistíte, kolik kusů výrobků stroj vyrobil, jaké jsou teploty na motorech, aktuální alarmy apod. 
 • Opravy a údržba: AR může být využita k zobrazení informací o opravách a údržbě strojů přímo na displejích pracovníků. Pomocí AR aplikace může technik zobrazit virtuální návod k opravě, identifikovat chybu nebo náhradní díly potřebné k opravě.
 • Vzdělávání a školení: AR může být využita k vytvoření interaktivních školicích programů pro zaměstnance. Tyto programy mohou například zahrnovat virtuální návody na montáž nebo opravy strojů, což může snížit náklady na školení a zkrátit dobu, po kterou se zaměstnanec musí učit nové postupy.

Než se pustíme do sběru dat a vývoje aplikací ve FIOTu

Jaká je podpora a vize managementu?

Kde jste digitálně dnes, kam digitálně jdete, kam byste měli jít? Jak vážně to management myslí s digitální transformací závodu? Jaké máte představy o přínosech digitální transformace?

Tyto informace jsou velmi důležité a bez nadsázky se dá říci, že bez nich nemůžeme začít.

Co vás trápí?

Zeptáme se lidí na všech úrovních závodu na jejich problémy, co je trápí, co je zdržuje, co je dělá neefektivními a jak by to vše oni sami vyřešili. 

Začneme u nich, oni to totiž ví.

Úspěšné inovace se dějí odspoda.

Jak chcete fungovat v budoucnu?

Jak by měl ideálně vypadat váš pracovní den

Technologicky je dnes možné vše, ale brání nám naše nastavení mysli, bojíme se změn.

Digitální transformace je o tom, že věci můžete dělat úplně jinak. Myslete na to a nebraňte se žádným nápadům.

Proč vybrat FOXON
Jako partnera
pro rozšířenou realitu

Potřeby každého výrobního závodu jsou unikátní, a proto se chceme stát vaším dlouhodobým partnerem, se kterým budete konzultovat a realizovat své potřeby od sběru dat až po vývoj aplikací.

Ke každému projektu přistupujeme jako k jedné části většího celku. Víme, že sběr dat je nekonečný projekt, a proto už od začátku navrhujeme vše pro kontinuální růst vašich požadavků. Baví nás řešit problémy a to je asi to nejdůležitější.

V každém závodě je mnoho požadavků na sběr a vyhodnocení dat. Proto jsme vytvořili FIOT, otevřený a na míru vyvíjený ekosystém, který umožňuje průmyslovým podnikům rychlejší a efektivnější výrobu, snižuje náklady na údržbu a zvyšuje kvalitu produktů a služeb.

 • Máme zkušenosti. Jako systémový integrátor 4.0 už roky pracujeme na analýzách, návrzích řešení, dodávkách systémů sběru dat, zpracování a integrace dat, archivaci, vizualizaci a reportingu.
 • Jsme inovativní. Dodáváme moderní průmyslová digitální řešení a produkty pro výrobní podniky, které jim umožňují propojit, digitalizovat a optimalizovat výrobní procesy.
 • Nejsme prodejce, ale integrátor. Nejde nám jen o prodej technologií, ale poskytujeme technické znalosti a skutečná řešení, která jsou přizpůsobitelná, škálovatelná a fungují.
 • Řešíme vaše problémy. Věnujeme čas pochopení vašich problémů, možností a potenciálu, a proto jsme schopni zohlednit vaše potřeby a proměnit je ve správné řešení právě pro vás. Nevnucujeme vám jedno řešení, ale inspirujeme. 

Kde už FIOT funguje?

loga reference fiot new

Začněte malými kroky, myslete na velké cíle

Prvním krokem je konzultační schůzka, na které nám ukážete, proč a jak byste potřebovali data sbírat, jak k digitální transformaci přistupujete.

My vám poradíme, odkud začít, jaká by měla být vaše strategie, aby byla do budoucna úspěšná, a v čem vám s tím můžeme pomoct.

Když si sedneme, společně pak můžeme plánovat kroky další.  • * Tato pole prosím vyplňte, bez nich se k nám vaše zpráva nedostane.
  Rychlý dotaz


  Typ vašeho dotazu  Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

  Sledujte nás i na sociálních sítích.

  Made by FOXON s.r.o. © 2022