Vzdálená správa řídicích systémů

Přistupujte k řídicím systémům na dálku

Díky spolehlivému a bezpečnému připojení na internet se dnes dá na řídicí systémy, průmyslové počítače, webkamery a další zařízení v průmyslu i jiných oblastech přistupovat také vzdáleně.

Umožní to v případě poruchy reagovat rychleji, protože technik nemusí za zařízením fyzicky přijít. Stačí se počítačem přes VPN tunel přihlásit k routeru, který umožňuje vzdálenou správu.

Díky tomu na zařízení odkudkoli:

 • provedete preventivní kontrolu,
 • opravíte chybu,
 • zálohujete program PLC,
 • upravíte nastavení.

Šetřete čas techniků i cestovní náklady

Vzdálená správa významně zkracuje dobu, která je potřeba pro přeprogramování nebo opravu v případě poruchy. V době internetu věcí už to přitom není high-tech vymoženost, ale standard, který šetří čas a náklady.

Ewon do každého stroje už z výroby

Mnozí výrobci dnes instalují routery Ewon do svých strojů už automaticky a jsou tak lépe připraveni na rychlejší servis či uživatelskou podporu přes internet. Routery Ewon toho ale umí mnohem víc.

FOXON nabízí

 • Konzultace a poradenství pro možnosti řešení vzdálené správy;
 • návrh a implementaci řešení pro vzdálenou správu průmyslových zařízení typu PLC, CNC, roboty, HMI panely aj.;
 • návrh a implementaci řešení vzdálené správy přes průmyslové routery Ewon a cloudovou platformu Talk2M;
 • vytvoření a nastavení uživatelských přístupů na jednotlivá zařízení včetně uživatelských práv;
 • zaškolení obsluhy a vytvoření uživatelské dokumentace;
 • úpravu elektrodokumentace;
 • návrh a implementaci řešení vzdálené správy přes průmyslové routery Teltonika;
 • vybudování privátní VPN sítě včetně připojených routerů Teltonika za účelem permanentního spojení na Ethernet zařízení za routerem Teltonika.
  • * Tato pole prosím vyplňte, bez nich se k nám vaše zpráva nedostane.

  Jak začít se vzdálenou správou

  Pusťte si video, ve kterém vám ukážeme:

  • podle čeho vybrat správný typ routeru pro vzdálenou správu,
  • jak je zajištěná bezpečnost a spolehlivost spojení,
  • jak založit účet v cloud službě Talk2M (2. díl),
  • jak spárovat router Ewon s cloud službou Talk2M (3. díl),
  • jak se vzdáleně připojit na PLC Simatic S7-300, Simatic S7-1500 a počítač (4. díl).

  Proč FOXON spoléhá na Ewon?

  Do světa vzdálené správy jsme vkročili v roce 2009, kdy jsme uzavřeli smlouvu o obchodním zastoupení s belgickou společností Ewon. Tenkrát bylo na trhu vzdálené správy více hráčů, ale Ewon byl v mnoha věcech lepší. Po celou dobu naší spolupráce jsme byli svědky mnoha momentů, kdy námi dodané řešení vzdálené správy pomohlo odstranit problém a linka mohla opět vyrábět.


  Komu je vzdálená správa užitečná

  1. Výrobci strojů

  Firmy vyrábějící jednoúčelové stroje je často prodávají do celého světa, poskytují na ně záruku a drží na ně servis. Cestovat za nimi kvůli opravám a preventivní údržbě je náročné na čas i finance. Proto mnozí instalují k řídicím systémům routery pro vzdálenou správu rovnou, aby mohli své služby zajišťovat vzdáleně.

  2. Systémoví integrátoři

  I ti, kteří spojují různé systémy v jeden celek, můžou zálohovat nebo upravovat programy PLC na dálku a ušetřit tak nemalé náklady. Dokáží tak být svým zákazníkům neustále k dispozici.

  3. Oddělení údržby ve výrobním závodě

  Údržba má na starosti preventivní prohlídky strojů i rychlé odhalení a odstranění závady, pokud se linka zastaví. Programátor řídicích systémů ale nemůže být všude. Díky vzdálené správě se na stroj připojí odkudkoli přes internet.

  Jak na to

  Routery pro vzdálenou správu PLC

  Z naší zkušenosti je nejlepším řešením pro vzdálenou správu v průmyslu použití routerů Ewon. Nabízí totiž jednoduchou instalaci, vysoce zabezpečený přenos dat a opravdu robustní cloudovou platformu Talk2M.

   

  V současnosti vybíráte mezi dvěma typy routerů. Ewon COSY 131 je jednoduchá verze bez zbytečných funkcí. Router jen připojíte do internetu, ke spravovanému zařízení a do služby Talk2M a vzdálený přístup je připravený.

   

  Ewon FLEXY 205 umí totéž, ale navíc vám umožní sbírat z řídicích systémů technologická a výrobní data a dál s nimi pracovat, např. zasílat alarmy. Protože stojí jen o něco málo víc, zvažte, jestli v budoucnu nevyužijete i práci s daty.

  Alternativa pro rozsáhlé instalace

  Další možností jsou kupříkladu routery Teltonika. Také nabízejí vzdálený přístup nebo např. umožňují propojení dvou sítí. Hodí se tam, kde do své VPN sítě potřebujete připojit desítky nebo stovky vzdálených nebo pohybujících se zařízení.

  Hlavní předností routerů Teltonika je vysoká spolehlivost. Tu zajišťuje např. redundantní připojení k internetu u dual SIM typů routerů, nebo třeba schopnost automatického restartu, který obnoví přerušené spojení.

  Související produkty

  20 566.00 Kč (bez DPH)
  19 916.00 Kč (bez DPH)
  24 960.00 Kč (bez DPH)
  5 564.00 Kč (bez DPH)
  6 474.00 Kč (bez DPH)
  3 016.00 Kč (bez DPH)
  7 878.00 Kč (bez DPH)

  Rychlý dotaz


  Typ vašeho dotazu  Společnost FOXON je držitelem certifikátu ISO 9001:2015

  Sledujte nás i na sociálních sítích.

  Made by FOXON s.r.o. © 2022